Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

SEO

Optimizavimas paieškų sistemoms, arba kitaip - SEO (angl. Search Engine Optimization ) - tai procesas, reikalaujantis specifinių techninių žinių. Šios žinios sėkmės atveju svetainės savininkui garantuoja pardavimų (arba svetainės lankytojų) antplūdį. Nesėkmės atveju, tai tik bereikalingas laiko švaistymas taikant įvairius SEO metodus, kurie neveikia arba veikė ankščiau.... O ypač retais atvejais - netgi svetainės užblokavimą Google paieškose.

Atmetus sėkmės ir nesėkmės kraštutinumus, taikant vieną ar kitą optimizavimo metodą bet kokiu atveju jaučiamas lankytojų padidėjimas - 5%-15%, tai juk irgi neblogai. Dauguma pradedančiųjų dažnai painioja optimizacijos rezultatus su atsitiktine sėkme. O dar dažniau vyksta taip - svetainės savininkas apie optimizaciją nenutuokia apskritai nieko, kaip ir jo konkurentai, ir visi jie yra mikro-nišoje, kai konkuruojančių Google paieškos rezultatų yra iki kelių tūkstančių. Tokiu atveju atlikus net mikroskopinį pakeitimą svetainėje, gaunamas didelis teigiamas rezultatas. Atlikus kažką panašaus ypač konkurencingoje srityje, galima netekti savo turėtų pozicijų, arba būti užblokuotam Google rezultatuose. O geriausiu atveju tas pakeitimas neduos nieko apčiuopiamo.

Kam to reikia? Paprastai dėl pinigų arba kitokios naudos. Nes dažniausiai būti surandamu per Google yra vertinga. Pavyzdžiui, jei turite interneto parduotuvę, tai dvigubai padidėjus lankytojų skaičiui iš Google (ar iš kur nors kitur), galima tikėtis dvigubai išaugusių pardavimų. Tai yra labai mielas efektas, turint galvoje, kad paprastai vieną kartą investavus į SEO ir pasiekus gerų rezultatų, rezultatas yra ilgalaikis. Na, bent jau taip yra mikro-nišose, kai konkurencijos nedaug. Kitaip yra dirbant labai konkurencingose srityse, kada reikalingos nuolatinės pastangos išlaikyti rezultatus, t.y. neleisti konkurentams jų užimti. Nes visi tik ir stengiasi tą padaryti -  gauti daugiau lankytojų ir dominuoti nišoje.

Kartais būti surandamu per Google nėra pageidaujama. Pvz. jei į Google pateko jautri informacija - asmens adresas, telefonas ar net asmens kodas. Tuomet reikalingos kitos žinios, kaip panaikinti informaciją iš Google indekso.

Apibendrinant SEO - tai žinių rinkinys ir darbo procesas, siekiant padidinti Jūsų interneto svetainės lankomumą arba dominuoti verslo nišoje. SEO sėkmė arba nesėkmė priklausys nuo konkurentų skaičiaus ir SEO darbuotojo žinių. Skirtingos žinios reikalingos konkuruojant tarp 100 puslapių ir tarp dešimčių milijonų puslapių.

Tokiose srityse ypač reikalinga išlaikyti aukštą SEO žinių lygį, nes paieškų sistemos nuolatos keičiamos. Paprastai per metus atliekamas vienas-du didesni atnaujinimai, kurie  drąstiškai įtakoja rezultatus bei tūkstančiai nedidelių pakeitimų, kurie tik šiek tiek įtakoja rezultatus.

Taigi, SEO - tai ne ne prekė dėžutėje, kurią galėtumėte paimti iš lentynos. Tam, kad kokybiškai atlikti šį procesą, reikalingos žinios, laikas, teisingas konkurentų įvertinimas.

Google SEO optimizavime specializuojuosi nuo 2005 metų.